ADVANCED ENGLISH TESTS
ADVANCED ENGLISH TESTS
Yayınevi: İrem Yayıncılık
Yazarlar: Suat Gürcan, Rıdvan Gürbüz
Etiket Fiyatı: 32,4 TL
İndirimli: 17,82 TL


ADVANCED ENGLISH TESTS TANITIM VİDEOSU...

Genel Bilgi, İçindekiler, Örnek Sayfalar, Çalışma planı, Tavsiyeler...

BASIM YER VE YILI : Ankara - 2014

SAYFA SAYISI : 462

BOYUT : 19 x 27 cm

KAĞIT CİNSİ : 1.Hamur 70 Gr

BASKI SAYISI : 14.Baskı

 

ÖNSÖZ

Öncelikle, daha önce yayınladığımız ve geçmiş yıllarda çıkmış KPDS soruları paralelinde hazırladığımız “Test Your KPDS Level Konu Anlatımlı” isimli kitabımıza ve ÜDS Sosyal Bilimler, ÜDS Fen Bilimleri ve ÜDS Sağlık Bilimleri sorularından oluşan “Test Your ÜDS Level Konu Anlatımlı” isimli ÜDS setimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkürü bir borç biliriz. İkinci yayınımız olan “Advanced English Tests”, YDS ve LYS-DİL gibi sınavların da formatlarına ve zorluk seviyelerine göre hazırladığımız ve bu sınavlara girecek olan adaylara faydalı olacağına inandığımız bir kitaptır.

YDS’ye hazırlanan üniversite öğrencileri ya da dil tazminatı almak isteyen özel kurum çalışanları, üniversitelerde yüksek lisans ve doktora yapmak ve bu nedenle yeterlilik belgesi almak isteyen adaylar, üniversitelerin İngilizce Öğretmenliği, Mütercim-Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi bölümlerine girmek isteyen son sınıf öğrencileri ya da mezunlar, Devlet memuru olmak için İngilizce yeterliliğini kanıtlamak isteyen adaylar ve üniversitelerin hazırlık bölümünü başarıyla tamamlamak isteyen öğrenciler için hazırlanan “Advanced English Tests” geçmiş yılarda çeşitli sınavlarda çıkmış sorular ve bu sorular paralelinde hazırlanmış özgün sorulardan oluşmaktadır.

Sorular hazırlanırken son yıllarda bu sınavlarda uygulanan değişiklikler de dikkate alınmıştır. Sınavlarda zorlanılan kısımlar için daha çok soru hazırlanmıştır. Özellikle son yıllarda sorulan “Cloze Test” tipi soruları pekiştirmek amacıyla 100 paragraftan oluşan 500 özgün soru bu kitabı benzerlerinden farklı kılan bir özelliktir. Kitap, sınavlara hazırlanma sürecine yayılması amacıyla farklı soru tiplerinden oluşan testler içermektedir ve bu becerileri geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Kelime bilgisi ve dil bilgisi, eksik bir cümleyi tamamlayan seçeneği bulma, verilen İngilizce bir cümlenin Türkçe karşılığını bulma, verilen Türkçe bir cümlenin İngilizce karşılığını bulma, paragrafta boş bırakılan cümleyi anlam bütünlüğünü sağlaması amacıyla seçeneklerden bulma, verilen bir paragrafta anlam bütünlüğünü bozan cümleyi saptama, karşılıklı konuşmalarda boş bırakılan cümleyi bularak diyaloğu tamamlama, verilen durumda söylenecek uygun ifadeyi bulma, verilen bir cümlenin eş ya da yakın anlamlısını saptama ve verilen bir okuma parçasını analiz ederek parçayla ilgili soruları cevaplama yeteneğini geliştirme... Tüm soru tiplerini iyi şekilde anlamak ve aynı türden çok miktarda soru çözmek mutlaka gireceğiniz sınavlarda sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Ayrıca tüm bu soru tipleriyle ilgili sorulara geçmeden önce, hazırlamış olduğumuz ve genel anlamda sizlere yardımcı olabilecek ipuçları ve test teknikleriyle uyumlu olan stratejileri dikkatle okumanızı ve sorular üzerinde uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

Bu kitabı bitirdikten sonra özellikle YDS’ye girecek adaylara sınav formatında oluşturduğumuz “Test Your KPDS Level Konu Anlatımlı” kitabımızdan ve ayrıca paragraf ve okuma parçalarını içeren “YDS Readers” isimli kitaplarımızdan faydalanmanızı öneririz. İngilizce sınavlara hazırlıkta ana kaynak olarak kullanabileceğiniz konu anlatımlı “YDS Sınav Stratejileri” isimli yayınımızı da şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Advanced English Tests” kitabını hazırladığımız süre içinde bizleri sürekli teşvik eden Ahmet TAŞPINAR, Erkan ÖNLER, ODTÜ İngilizce Öğretmenliği hocalarımızdan Yrd. Doç. Dr. Dürrin Alpakın Martinez-Caro ile Dr. Feyza Doyran ve bu kitabın düzeltme okumalarını yapan Duygu Bayram’a sonsuz teşekkürler.

Kitabımızın tüm adaylara yardımcı olması dileğiyle...